Rozpoczynamy seryjną produkcje stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Pszczynie

Stacja ładowania samochodów elektrycznych EV-C produkcji ZPUE S.A.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych EV-C produkcji ZPUE S.A.

W Centrum Elektromobilności w Pszczynie będziemy produkować 1000 stacji ładowania pojazdów elektryczny rocznie. A to dopiero pierwszy z trzech etapów rozbudowy tego nowej fabryki ZPUE S.A.

Seryjna produkcja stacji ładowania pojazdów elektrycznych

W Pszczynie, której położenie świetnie odpowiada wymogom logistyki krajowej i międzynarodowej, produkowane będą szybkie ładowarki samochodowe typu EV-C oferujące moc ładowania do 150 kW. Te produkty mają nie tylko przewagę technologiczną. Postawiliśmy także na nowoczesny, estetyczny design, wpisujący się w aktualne trendy architektoniczne. Stacje ładowania są wykonane z trwałych materiałów, z interfejsem przyjaznym dla użytkownika. Możliwa moc ładowarki DC to 50 kW, 100 kW, 150 kW – można ją bardzo łatwo przystosować. Dynamiczny podział mocy ładowania pozwala na jednoczesne ładowanie trzech różnych pojazdów. Dodatkowo modułowość budowy sprawia, że można ją rozbudowywać, zwiększając dostępną moc. Ta elastyczność zastosowań ma niebagatelne znaczenie przy stale rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Małgorzata i Bogusław Wypychewicz – Założyciele ZPUE S.A.

Era elektromobilności

Podczas otwarcia Centrum Elektromobilności w Pszczynie prezes ZPUE S.A. Michał Wypychewicz powiedział:

Wszyscy wiemy, że Unia Europejska podjęła decyzję, że w trzeciej dekadzie tego wieku odchodzimy od aut spalinowych. Wiemy też, że technologie wodorowe nie są gotowe do komercjalizacji na szeroką skalę. Zobaczmy, co niesie zmiana silników na elektryczne – dzisiaj średniej klasy EV jest w stanie wyprzedzić od zera do stu ferrari. Ale to także wartości ekologiczne. Nie wydobędziemy się z kryzysu paliw kopalnych, jeśli nie podniesiemy poprzeczki naszego funkcjonowania w otoczeniu. Bez tego będziemy niewolnikami konsumpcjonizmu. To odpowiedzialność wobec nas samych, ale też wobec przyszłych pokoleń. Jeśli nie chcemy walczyć o ropę, węgiel i inne surowce, musimy jako biznes i społeczeństwo znaleźć odpowiedź na te wyzwania. ZPUE jako firma elektroenergetyczna nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów, ale jesteśmy w stanie rozwiązać jeden z kilku. To jest mobilność. Jako ludzie, którzy dedykują swoją pracę i czas dla rozwiązań technologicznych, chcemy, żeby z tej fabryki w przyszłości wyjeżdżały tysiące stacji ładowania.

Stacje ładowania cieszyły się dużym zainteresowaniem gości.

W Pszczynie produkowane będą stacje ładowania od 50 do 150 kW . Do produkcji wdrażane będą stacje o wiele mocniejsze, tzw. HUB-y ładowania, które dysponują setkami kilowatów, razem ze stacjami transformatorowymi produkcji ZPUE S.A.

Udostępnij

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij klawisz ESC, aby anulować.

Back To Top