Stacja ładowania pojazdów elektrycznych o mocy do 150 kW, czyli odpowiedź ZPUE S.A. na rozwój elektromobilności

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych o mocy do 150 kW, czyli odpowiedź ZPUE S.A. na rozwój elektromobilności.

Rozwój pojazdów elektrycznych zdaje się być analogicznym przełomem jak przejście z silników parowych na spalinowe. Chcąc brać aktywny udział w transformacji mobilności stworzyliśmy stację ładowania pojazdów elektrycznych EV-C. Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości produktu gwarantującego długą żywotność i niezawodność stacji ładowania pojazdów.

Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych

Bez wątpienia świat wszedł w erę samochodów elektrycznych. Nic dziwnego gdyż są one tańsze w eksploatacji od samochodów z napędem spalinowym a przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Samochód elektryczny to również szereg przywilejów takich jak darmowy parking, możliwość korzystania z buspasów oraz wjazdu do stref zeroemisyjnych w centrach miast.

Ze względu na ostatni wzrost cen paliw i rosnącą świadomość ekologiczną, kierowcy coraz chętniej przesiadają się do aut elektrycznych. Dzięki temu powiększa się liczba pojazdów elektrycznych, lecz nie idzie to w parze z infrastrukturą ładowania. Pod koniec grudnia 2021 roku w Polsce funkcjonowały zaledwie 1992 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. 28% z nich stanowiły szybkie stację ładowania prądem stałym (DC), a 72% – wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. Niestety jest to kropla w morzu potrzeb, więc jeżeli poważnie myślimy o rozwoju elektromobilności to konieczna jest silna infrastruktura ładowania. Dlatego odpowiadając na potrzeby rynku, poszerzyliśmy swoją ofertę o stacje ładowania pojazdów elektrycznych EV-C.

80% w 30 minut

Odpowiadając na potrzeby elektromobilnego runku ZPUE S.A. przedstawia stację ładowania pojazdów elektrycznych, która pozwoli zasilić nawet 80% baterii samochodu w niespełna 30 minut. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych EV-C wyposażona jest w trzy złącza: dwa typu DC (prąd stały) oraz jedno AC (prąd zmienny), które umożliwiają ładowanie mocą do 150 kW prądu stałego oraz 22 kW prądu przemiennego. Dzięki temu pasuje do niemalże wszystkich dostępnych na rynku europejskich modeli pojazdów elektrycznych. Zastosowanie nowoczesnej technologii dynamicznego podziału mocy zapewnia ładowanie nawet trzech samochodów jednocześnie. Ponadto ładowarkę można rozbudować wedle indywidualnych potrzeb Klienta. Całkowita moc ładowania prądem stałym wynosi 50 kW, 100 kW lub 150 kW. Ze złącza prądu przemiennego dostępne są 22 kW mocy. Możliwy jest także dobór rodzaju złączy DC (2x CCS lub 1x CCS i 1x CHAdeMO).

Trwałość i moc w nowoczesnym stylu

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych produkcji ZPUE S.A. wykonana jest z trwałych materiałów, charakteryzuje się estetycznym, nowoczesnym designem a jej interfejs jest łatwy w użytkowaniu. Wielozadaniowość stacji ładowania ma niebagatelne znaczenie przy stale rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych. Produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem, dostosowanym nie tylko do obecnych warunków, ale także do tego, co może przynieść najbliższa przyszłość.

Udostępnij

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter, aby wyszukać. Naciśnij klawisz ESC, aby anulować.

Back To Top